Diyarbakır’da Hain Bombalı Saldırı

Bugün sabah 8’de gerçekleşen bombalı saldırı da can kayıpları artmaya devam ediyor. Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde bulunan Terörle Mücadele ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nün de içerisinde bulunduğu eski emniyet müdürlüğü binasına bomba yüklü bilinmeyen bir araçla saldırı düzenlendi. Diyarbakır Valiliği saldırıyı PKK‘nın üstlendiğini açıkladı. Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır’da emniyete düzenlenen bombalı saldırıda 2’si polis 8 kişinin şehit olduğunu, 100’den fazla kişinin yaralandığını açıkladı. Yaralılardan biri daha hayatını kaybedince şehit sayısı 9’a yükseldiği belirtildi.pkk-hain-saldiri

Saldırıya ilişkin Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamada “Sabah 08.00 civarında Diyarbakır’da bölücü terör yapacağını yaptı, alçak, iğrenç yüzünü tekrar gösterdi. Çevik Kuvvet’in konuşlandığı noktaya, vatandaşların da işine giden, okuluna giden, çocukların olduğu bölgede bir bomba yüklü araç patlatıldı. Şu ana kadar 8 vefat var. 2 polisimiz var, bir teknisyen olmak üzere 5 vatandaşımız hayatını kaybetmiş durumdadır. Bir terörist de ölü ele geçirilmiştir.

Hastanede tedavileri süren 100’ün üzerinde yaralıdan 93’ü taburcu olmuştur, 7’si hala tedavi altındadır. Sayılar değişebilir. Şu an itibarıyla bu durumdadır. Bir kez daha terörü şiddetle lanetliyoruz. Diyarbakır’da hiçbir şeyden haberi olmayan masum vatandaşlarımıza ve şehrin güvenliğini ve huzurunu sağlayan polislerimize karşı yapılan bu insanlık dışı alçakça saldırıyı milletçe lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” ifadeleri kullandı.

İncelemeler devam etmekte. Hain saldırının nasıl gerçekleştiği ve bu saldırı sırasında bu kadar bombanın nasıl şehir içine kadar sokulduğu merak ediliyor. Polis kuvvetleri saldırının detaylarını araştırıyor.

Bu Habere Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir