Sahte implant Diş Nasıl Anlaşılır?

Sahte implant tedavisi ile yaşadığı talihsiz olay sonucu çene kemiğinde erime oluştuğunun farkına varan ve araştırma sonucunda bu talihsiz olay ile baş başa kalan doktordan sonra herkes implant tedavisi yaptırırken korkar oldu. Oldukça talihsiz olan bu olay karşısında herkes daha dikkatli davranmakta ve implant yaptırırken bu da sahte olmasın düşüncesine kapılmakta.

Haklı olarak bu düşünceye kapılan implant tedavisi yaptıracak bireylerin alması gereken bir kaç önlem bulunmakta. Bu sahte implantların uzak doğu ülkelerinden, kaçak yolla getirildiğini tespit eden polisler eş zamanlı düzenlediği baskın ile bu ürünlerin tamamını yakaladı.

Normal de implant diş ve malzemeleri “Türkiye ilaç ve Tıbbı Cihaz Kurumu” tarafından yetki belgesi verilen firmalardan alınmaktadır. Bu firmalar ilaç ve cihaz kurumu tarafından getirdiği ürünleri test ederek piyasaya sürmektedirler.sahte-implant-nasil-anlasilir

Sahte implant nasıl anlaşılır ?

İçeriğinde bulunan titanyum maddesinin olması gereken orandan daha düşük olmasından dolayı yaşanan bu implantlar da zamanla erime meydana geliyor ve erimeden kaynaklanan açıklıklar ile ağız yolu ile yediğimiz içtiğimiz besin ve gıdalar buraya dolarak bakteri üremesine neden oluyor bu da çenede bazı bozukluklara meydan oluyor.

Sahte implantı anlamak oldukça zordur, kimyasal olaylar ile sadece anlaşılabilir, bunun için barkod, ülkesi, faturasının hiçbir önemi yok. Bunu sahte yollarla getiren insanlar bunun da formülünü buluyorlar. Bu sebep ile implant yaptırmak istiyor iseniz bilindik doktorlara gitmenizi tavsiye ederiz. Kariyerini riske atamayacaklardır. Unutmayın ucuz etin yahnisi olmaz. Ucuz olan hiç bir ürün kaliteli olamaz, olur diyen gitsin kendisi kullansın.

İnsanın en iyi doktoru kendisidir, kendinizin doktoru kendiniz olur ve implant yaptırırken iyice araştırarak en iyi ve en güzel dişi yapabilecek doktora gitmeye özen gösterin.

Bu Habere Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir