İstanbul’da kar yağışı aralıklarla etkili oluyor

İstanbul’da dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla süren kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’de bugün etkisini artırması beklenen kar yağışı nedeniyle İstanbul için turuncu kodlu uyarı yaptı. İstanbul Valisi Yerlikaya ise öğleden sonra beklenen kuvvetli kar yağışı için “tedbiri elden bırakmayalım” uyarısı yaptı.

Dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı İstanbul’un birçok noktasında ektili oldu. Kar yağışıyla beraber kent beyaza büründü. Yer yer etkisini artırarak sağanak şeklinde görülen yağışa karşı Karayolları ekiplerinin yol temizleme ve tuzlama çalışmaları gece boyu devam etti. istanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medyadan bugün için uyarıda bulundu.

Yerlikaya öğlen 12’den sonra kuvvetli kar yağışı beklendiğini kaydetti. Yerlikaya açıklamasında, “10.30’daki verilere göre İstanbul genelinde bugün 12.00-24.00 arası Kuzey kesimleri yer yer yoğun olmak üzere kuvvetli kar yağışları bekleniyor. Lütfen dikkatli olalım, tedbiri elden bırakmayalım” dedi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün verilerine göre kentte ‘Turuncu’ alarm verildiğini belirten İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, saat 03.00-06.00 arası kar 06.00-24.00 arası kuvvetli kar sağanakları ve kuvvetli kar yağışı beklenildiğini açıkladı.